Uzyskanie zaświadczenia z rejestru mieszkańców

• Podanie od osoby posiadającej interes prawny w urzędowym potwierdzeniu określonych faktów.
  • Okazanie do wglądu oryginału dokumentu świadczącego o interesie prawnym i dołączenie jego kserokopii do podania.
  • Dowód uiszczenia opłaty skarbowej.

Urząd Gminy w Krzykosach, ul. Główna 37,  I piętro, pok. 16, tel. (61) 28 515 14, wew. 111

TERMIN REALIZACJI:

Termin załatwienia sprawy wynosi do 7 dni od daty wpływu podania.

SPOSÓB ZAŁATWIENIA SPRAWY:

Interesant otrzymuje zaświadczenie. Odmowa wydania zaświadczenia bądź odmowa wydania zaświadczenia o żądanej treści następuje w drodze postanowienia.

Opłacie skarbowej w wysokości 17,-zł. podlega:

• wydanie zaświadczenia na wniosek;

Obowiązek wniesienia opłaty skarbowej powstaje z chwilą złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia (dowód opłaty stanowi załącznik do wniosku).

• złożenie pełnomocnictwa w tej sprawie.

Opłacie skarbowej nie podlegają pełnomocnictwa udzielone: małżonkowi, rodzicom, dzieciom, dziadkom i rodzeństwu.
Składający pełnomocnictwo jest zobowiązany dołączyć dowód wniesienia opłaty skarbowej.

Opłatę można uiścić u inkasenta opłaty skarbowej Urzędu Gminy w Krzykosach, ul. Główna 37.

• Ustawa z dnia 24 września 2010r. o ewidencji ludności (Dz. U. z 2016r., poz. 722 z późn. zm.)
  • Ustawa z dnia 14 czerwca 1960r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016r., poz. 23)
  • Ustawa z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1827)

Od postanowienia przysługuje stronom prawo złożenia zażalenia do Wojewody Wielkopolskiego w Poznaniu, w terminie 14 dni od daty jej doręczenia. Odwołanie składa się za pośrednictwem Wójta Gminy Krzykosy.

Portable Document Format Wniosek o wydanie zaświadczenia [363 KB]