Czysty komin - czysta gmina

Czysty komin - czysta gmina

Szanowni Państwo!

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego nasila się problem smogu. Niestety, główną jego przyczyną jesteśmy my sami – jesienią i zimą gospodarstwa domowe emitują do atmosfery ogromne ilości szkodliwych związków przez swoje kominy. Jedynym sposobem na zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia jest świadome i ekologiczne ogrzewanie domostw – a więc także edukacja mieszkańców wsi i miast w tym zakresie.

Ogólnopolski portal kominiarski Kominiarz.pl, w trosce o jakość powietrza w kraju, organizuje kampanię edukcyjną pt. „Czysty komin – czysta gmina”. Za pośrednictwem władz lokalnych pragniemy dotrzeć do społeczeństwa i uświadamiać o negatywnych skutkach nieracjonalnego palenia w piecach zarówno pod kątem ekologii, jak i oszczędnego zużywania paliwa.

W ramach akcji udostępniamy Państwu materiały serwisu Kominiarz.pl. Wszelkie teksty oraz grafiki oddajemy do dyspozycji. Zachęcamy do publikacji treści na stronach internetowych czy w innych środkach masowego przekazu celem dotarcia do jak największej liczby odbiorców. Przygotowaliśmy również kilka banerów – zupełnie za darmo można zamieścić je na stronach internetowych, zaznaczając tym samym udział gminy w akcji. Jedynym warunkiem bezpłatnego korzystania ze wszystkich materiałów jest zamieszczenie źródła informacji.

Dodatkowo Państwa gmina pojawi się w serwisie Kominiarz.pl jako gmina dbająca o środowisko.

Gorąco zachęcamy do przystąpienia do akcji portalu Kominiarz.pl „Czysty komin – czysta gmina” i pomocy w rozpowszechnianiu naszych edukacyjnych treści.